HosmartAI – drugi odprti razpis za razvoj pilota umetne inteligence ali robotike za pametno zdravstvo

V drugem odprtem razpisu HosmartAI poziva pilote, sestavljene iz majhnih konzorcijev 2–3 partnerjev, ki predstavljajo:

• vsaj 1 ponudnika/integratorja tehnologije: novoustanovljena podjetja z umetno inteligenco in robotiko/MSP (inovatorji) in
  • uporabnike tehnologije: zdravstvene ustanove (končni uporabniki).
  • Po želji lahko vključite raziskovalno središče/akademijo in/ali drugo MSP/zagonsko podjetje, ki prevzame vlogo kompetenčnega centra in sodeluje na strateško pomembnih področjih med inovacijsko in zdravstveno industrijo.

Pričakuje se, da bodo izvedeni 4 inovativni pilotni projekti evropskih MSP/start-upov, ki bodo prikazali vrednost in prednosti tehnologij HosmartAI v različnih okoljih zdravstva po Evropi.

Prijave so odprte od 15. septembra 2022 do 15. novembra 2022, 17:00 CET.

Na voljo so naslednje teme za prijavo:

Umetna inteligenca (UI): UI ki ga je mogoče izkoriščati; globoko učenje; okrepitveno učenje; konvolucijske nevronske mreže; grozdenje; obdelava naravnega jezika.

Robotika: pogovorni roboti, robotske naprave in naprave na osnovi senzorjev, oddaljeni kirurški navigacijski sistemi.

Če bo izbran, mora vaš projekt dosegati naslednje KPI-je:

200 bolnikov
50 zdravstvenih delavcev

Pričakuje se, da boste v svoj pilotni načrt vključili najmanj:

50* bolnikov
12/13* zdravstvenih delavcev
(*) Nižje številke so dovoljene, vendar se to merilo lahko upošteva pri končnem izboru in daje prednost projektom, ki izpolnjujejo zahtevane KPI-je.

Izbrani eksperimenti bodo trajali 12 mesecev, razdeljeni bodo v 3 faze. Več.

Kdo se lahko prijavi?

HosmartAI vabi konzorcije 2-3 partnerjev, ki predstavljajo vsaj enega ponudnika tehnologije/integratorja in enega končnega uporabnika (zdravstveni subjekt), ki jih vodi profitno zagonsko podjetje/MSP.

Vaš konzorcij lahko sestavljajo:

• mikro, mala in srednje velika podjetja (MSP)/start-upi,
  • subjekti zdravstvenega varstva (npr. bolnišnice),
  • srednješolske in visokošolske ustanove, raziskovalni inštituti in drugi neprofitni raziskovalni subjekti.

Partnerji konzorcija morajo biti zakonito ustanovljeni v kateri koli od naslednjih držav: države članice Evropske unije, vključno z njihovimi najbolj oddaljenimi regijami; čezmorske države in ozemlja (ČDO), povezane z državami članicami; pridružene države H2020 (tiste, ki so podpisale sporazum z Unijo, kot je opredeljeno v členu 7 Uredbe Obzorje 2020): v skladu s posodobljenim seznamom, ki ga je objavila EK; prijavitelji iz Združenega kraljestva so upravičeni pod pogoji, ki jih je določila EK za sodelovanje v H2020 v času roka za razpis.

Vsa razpisna dokumentacija je na voljo tukaj.

Na razpis se lahko prijavite tukaj.

Potrebujete pomoč pri prijavi?

Izpolnite obrazec in pomagali vam bomo.