DIGI-SI Community Days: Digitalni dvojčki v turizmu

29/5/2023

Prejšnji petek, 26. 5. 2023, smo se v okviru projekta DIH-World zbrali na Gradu Vurberk na letni konferenci DIGI-SI Community Days, kjer smo prisluhnili govorcema izr. prof. dr. Maji Turnšek s Fakultete za turizem Univerze v Mariboru in Andražu Oreharju z Arcturja ter skupaj razmišljali o prednostih digitalizacije v turizmu in o tem, kaj nas čaka v prihodnosti oziroma, kaj nam prinaša industrija 4.0. Andraž Orehar je predstavil pomembnost podatkov za trajnostni razvoj turizma, medtem ko smo z dr. Majo Turnšek raziskali vidike podnebnih sprememb v povezavi s turizmom.

Strokovnjaka sta nam prav tako predstavila primera dobrih praks digitalnih dvojčkov v turizmu, udeleženci pa so izvedeli tudi, katere priložnosti jim ponujamo v okviru EDIH DIGI-SI v obliki 70 storitev, ki so na voljo podjetjem, organizacijam in javnim ustanovam, za celovito digitalizacijo delovanja.

Po uradnem delu programa smo se podružili in povezali ob dobrem kosilu in še boljšem razgledu na vrhu Gradu Vurberk.