Prvi vseevropski magistrski program visokozmogljivega računalništva

7/3/2022

Od februarja imajo študenti možnost prijave na EUMaster4HPC, prvi vseevropski magistrski program visokozmogljivega računalništva (HPC). Magistrski program financira EuroHPC Joint Undertaking z namenom povezati akademsko odličnost s trenutnimi in prihodnjimi izzivi evropskih podjetij, industrije in javnega sektorja na multidisciplinarnem področju HPC. (Vir: Evropska komisija)

Študij na programu EUMaster4HPC se bo tako izvajal od septembra 2022 prvi skupini 50 študentov, na naslednjih osmih evropskih univerzah: Univerza v Luksemburgu (Luksemburg), Universitat Politècnica de Catalunya (Španija), Politecnico di Milano (Italija), Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg (Nemčija), Sorbonne Université (France), Sofijska univerza St. Kliment Ohridski (Bolgarija), Università della Svizzera Italiana (Švica) in Kungliga Tekniska Hoegskolan (Švedska).

“EUMaster4HPC bo z združevanjem glavnih akterjev v izobraževanju HPC v Evropi najbolj nadarjenim študentom ponudil usklajen vseevropski učni načrt na meji digitalne tehnologije na področjih, kot so načrtovanje, uvajanje, delovanje in/ali uporaba sedanjih in prihodnjih generacij HPC in HPC povezanih tehnologij v Evropi.” (Vir: Evropska komisija)

Več o novem magistrskem študijskem programu in prijavi lahko najdeš na spodnjih povezavah:

(Vir: https://eurohpc-ju.europa.eu/press-release/eumaster4hpc-applications-are-now-open)