ROBKONCEL – Inteligentni sistem za celovito kontrolo kakovosti v proizvodnji z rekonfigurabilno robotsko kontrolno celico ter inteligentnim sistemom za nadzor procesov

Sodelujoče organizacije:

• SMM PROIZVODNI SISTEMI D.O.O.(koordinator) (SI),
  • DEWESOFT d.o.o. izdelava programske opreme in proizvodnja elektronskih komponent (SI),
  • UNIOR Kovaška industrija d.d. (SI),
  • GORENJE gospodinjski aparati, d.d. (SI),
  • Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Univerza v Mariboru, (UM FERI) (SI),
  • Fakulteta za strojništvo, Univerza v Mariboru, (UM FS) (SI).

Opis projekta

Namen RR projekta je do faze TRL 6 razviti inteligenten samoučeč sistem za kontrolo kakovosti v proizvodnji, ki bo sposoben nadzirati parametre proizvodnih procesov, izvajati kontrolne postopke in korelacijo podatkov iz obeh faz ter z vključevanjem velike količine zgodovinskih podatkov sam nakazati možne vzroke napak in tudi ustrezno ukrepati.

S pomočjo algoritmov umetne inteligence bo sistem sam odkrival problematične relacije ob napaki oz. napovedal predvideno težavo v bodočnosti in s tem ključno pomagal pri odpravljanju težav. Pokrival bo vse faze proizvodnje od izdelave polizdelkov do montaže in končne kontrole. pregledovanjem površin in izvajanjem manipulativnih robotskih funkcij.