3H Baterije – Baterija visokih obremenitev z visoko energijsko gostoto s hibridno zasnovo

• RTC d.o.o. (koordinator) (SI),
  • Em.tronic d.o.o. (SI),
  • Univerza v Mariboru (SI),
  • Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko (UM FERI) (SI).

Opis projekta

Glavni strateški cilj projekta je razviti 3H baterijo, ki bo zagotavljala veliko trenutno moč ob istočasni veliki energijski gostoti baterijskega paketa, kar bo po izvedenem projektu omogočilo njeno trženje na izbranih segmentih globalnih trgov in nadaljnji razvoj.

Projekt s svojimi rezultati daje doprinos k realizaciji slovenske strategiji pametne specializacije S4 na prednostnem področju mobilnosti in podpodročju sistemov za e-mobilnost in hranjenje energije. Na tem področju bo projekt prispeval k učinkovitejši in čistejši rabi energije saj odpravlja glavne težave v razvoju dirkalnih dvokolesnikov pri prehodu iz motorjev z notranjim izgorevanjem na e-motorje, gnane z električno energijo.