Demistifikacija tehnologij kibernetske varnosti: Demistifikacija (ne)varnosti uporabnika na spletu

24/1/2024

V četrtek, 18. 1. 2024, je v okviru EDIH DIGI-SI potekal prvi letošnji strokovno-izobraževalni seminar Demistifikacija (ne)varnosti uporabnika na spletu, ki sta ga izvedla doc. dr. Lili Nemec Zlatolas in dr. Marko Kompara iz Laboratorija za podatkovne tehnologije na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru.

V prvem delu seminarja smo pod drobnogled vzeli gesla, predstavili upravljalce gesel in naprednejše metode overjanja in varovanja dostopa do naših spletnih računov. V drugem delu smo se posvetili kibernetskim napadom kot so kraja identitete, različne oblike prevar (npr. phishing), škodljive programske opreme in podobno.

Strokovno-izobraževalne seminarje na temo demistifikacije novodobnih tehnologij organiziramo redno. Spremljajte jih lahko tukaj.