Implementacija umetne inteligence v zdravstvu

V četrtek, 19. septembra 2024, bo med 10. in 14. uro potekal spletni strokovno-izobraževalni seminar z naslovom Implementacija umetne inteligence v zdravstvu.

Umetna inteligenca prinaša velike spremembe v zdravstvu ter odpira vrata številnim inovacijam. Seminar bo udeležencem omogočil vpogled v sodobne trende in konkretne primere, kako lahko umetna inteligenca izboljša zdravstvene storitve, obenem pa opozoril na omejitve in pomisleke, ki jih prinaša njena uporaba. Poseben poudarek bo na praktičnih primerih uporabe, vključno z avtomatiziranim generiranjem besedil, naprednim analiziranjem in generiranjem slik, ter implementacijo umetne inteligence pri izobraževanju zdravstvenih delavcev in pacientov. Predstavljeno bo tudi, kako umetna inteligenca optimizira ključne procese v zdravstvu, ter kako pogovorni roboti in druge napredne tehnologije izboljšujejo interakcijo s pacienti in učinkovitost oskrbe.

Posebno predznanje s področja računalništva ali umetne inteligence ni potrebno, saj je seminar pripravljen na način, ki omogoča udeležbo čim širšemu krogu udeležencev.

Seminar bo izvedla raziskovalna skupina red. prof dr. Gregorja Štiglica, prodekana za raziskovalno dejavnost, profesorja in predstojnika Raziskovalnega inštituta Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru.

Datum: 19. 9. 2024

Trajanje: 10.00 – 14.00